Svet-Stranek.cz
I Ty se staň bubeníkem.
Bubeníci ZUŠ Holešov F. X. Richtera

Novinky:I Ty se staň bubeníkem.

Novinky

20.3. 2018 se uskuteční okresní kolo soutěže ve hře na bicí v Kroměříži. Naši ZUŠ reprezentují Max Gargulák, Lucka Šlechtová, Jan Rušikvas, Oskar Conev a Simona Šlechtová.

2.3. 2018 v 15:00 besídka žáků třídy bicích nástrojů a školní kolo soutěže.

17.2. 2018 vystoupí Simona Šlechtová, Lucka Šlechtová, Oskar Conev a Jan Rušikvas jako hosté na mysliveckém plese na Chvalčově.

7.6. 2017 zahrají naši bubeníci a bubenice na akci Kroměříž bubnuje.

30.5. 2017 se uskuteční ZUŠ OPEN v Uherském Hradišti, kde vystoupí bubeníci z Holešova a Kroměříže.

2.6.2016 se uskuteční Koncert mladých bubeníků na nádvoří holešovského zámku. Vystoupí žáci ZUŠ Holešov, ZUŠ Kroměříž a hosté Jan Nezval a Hanz Sedlář. Koncert završí společná samba všech účinkujících.

8.6. 2016 se uskuteční XXII. ročník Percussion show v Kroměříži v KD. Bubeníci ZUŠ Holešov se již jako tradičně zúčastní. na bicí soupravy se představí Simona Šlechtová a Honza Rušikvas synchronní hrou a seskupení Drumtet, které zahraje Rondo alla Turca v úpravě R. Bakaly. Na xylofon hraje Jan Nezval, bývalý žák naší školy.


Prosinec 2012 - video Honzy Nezvala - Malá noční hudba. viz (Videa)

Ve čtvrtek 14. června 2012 se uskuteční tradiční bubenická show v zámecké zahradě v Holešově. Vstup je volný, startujeme v 16:00 hodin. Vystoupí žáci ZUŠ Holešov, hosté se ZUŠ Kroměříž a Konzervatoře P. J. Vejvanovského v souborech i jako sólisté. Uslyšíte finalisty celostátního kola soutěže ve hře na bicí nástroje. Těšíme se opět po roce na setkání s Vámi.

3.5. 2012
Tibor Měrka získal 1. místo v IV. kategorii v celostátním kole ve hře na bicí a Honza Nezval získal 2. místo ve II. kategorii. Ústřední kolo soutěže se uskutečnilo v Kladně. Tiborovi i Honzovi gratuluju.

3/2012
Jan Nezval, Jan Horák, František Kolařík a Tibor Měrka získali 1. místa v krajském kole národní soutěže ZUŠ ve svých kategoriích.
Tibor Měrka s Honzou Nezvalem postupují do ústředního ( celostátního kola) v Kladně - 5/2012. Gratulace!!!!!

14. 2. 2012 získali žáci Tibor Měrka, Jan Nezval, František Kolařík a Jan Horák první místa v soutěži Ministerstva školství v okresním kole ve svých kategoriích. Tibor se stal navíc vítězem celé soutěže. Gratuluji a přeji hodně úspěchů v kole krajském, které se koná 6. 3. 2012 v Rožnově pod Radhoštěm.


Podporujeme skupinu Segment, ve které hraje náš bývalý žák Hanz Sedlář v soutěži Československo má talent. 11/2011

Gratulace Honzovi Nezvalovi k vítěztví v soutěži Hulín má talent 19.11.2011

Vypsaná soutěž pro hráče na bicí nástroje ve šk. roce 2011/2012

Absolventský výkon Tibora Měrky ( 4. ročník II. stupně)
http://www.youtube.com/watch?v=yKRBX2vlmHI viz Videa

Dne 16.6. 2011 pořádá třída bicích nástrojů Bubenickou show v zámecké zahradě v Holešově. Začátek v 15. hodin, vstup volný.

Dne 17.6. 2011 vystupují bubeníci ZUŠ Holešov na tradiční Percussion Show v Kroměříži na Velkém Náměstí. Začátek je 17 hodin. Akce je výjimečná, protože zakladatel třídy bicích nástrojů Kroměříž Tomáš Fábry končí aktivní karieru učitele po 36 ti letech a předává třídu svým kolegům, bývalým žákům.

Už je to tady. Bicí souprava Pearl VBX. Za tu cenu skutečně neskutečná. Děkujeme vedení školy, za investici do naší třídy. Budeme se snažit dokázat, že nebyla zbytečná.

V druhé polovině února 2011 připravuje naše třída pořízení nové 6-ti místné bicí soupravy Pearl Vision VBX.


Skladba Drum and Dance již natočena
Odkaz
http://www.youtube.com/watch?v=XwMGcmahW_c&feature =player_embedded

Na choreohrafii se pracuje a při jejím dokončení přibyde její video záznamMomentálně pracujeme na DRUM and DANCE Songu. Bude se jednat o komorní skladbu pro dvě soupravy a dvě percussion sestavy s tanečními prvky. Choreografii připraví p.uč. Jana Lochmanová. Těšíme se na spolupráci.Školní rok 2010/2011 zahájen.
Děkuji Vám o velký zájem o hru na bicí nástroje a zároveň se omlouvám těm, které jsem z kapacitních důvodů nebyl schopen přijat. O zájmu také hovoří zvýšená návštěvnost našich stránek.
V tomto školním roce má třída dva absolventy v prvním stupni a jednoho ve druhém stupni.
Opět připravujeme spolupráci s bubenickým souborem www.jumpingdrums.info a třídou bicích nástrojů ZUŠ Kroměříž p. uč Petra Žůrka.
Přeji všem žákům hodně píle a trpělivosti při cvičení.Připravujeme koncert v zámecké zahradě v Holešově ve čtvrtek 17.6. 2010 v 15 hodin.

Vystoupí
Mladí bicisté třídy bicích nástrojů ZUŠ Holešov,
bubeníci. freepage.cz ZUŠ Holešov pod vedením uč. Roberta Bakaly,
Drumedars - hosté ze ZUŠ Krpměříž pod vedením uč. Petra Žůrka,
studenti Konzervatoře P.J. Vejvanovského v Kroměříži,
členové skupiny Segment skladbou pro Guitar and Drums
a všichni učinkující společnou sambou s tanečním vystoupením žákyň ZUŠ Holešov pod vedením uč. Jany Lochmanové.
Těšíme se na setkání s vámi.
osobní info na baky@email.cz


Ivo Batoušek, lídr bubenického seskupení Jumping drums nás požádal o spolupráci při koncertě Jumpingdrums k 10. výročí založení souboru. Žáci, kteří se účastnili celostátního kola, si za odměnu zahrají před publikem, které bude čítat 1000 posluchačů. Koncert se uskuteční v Olomouci 2.6. 2010.

Třída bicích nástrojů ZUŠ Kroměříž připravuje tradiční Percussion show na Velkém náměstí v Kroměříži 3.6.2010. Jako hosté vystoupí i bubeníci z naší ZUŠky.

Tibor Měrka, Franta Kolařík a Honza Horák přivezli 16.4.2010 krásné 2. místo z ústředního kola v Libeci.Blahopřejeme!


Bubeníci slaví úspěch . Po krajském kole, které se konalo 2.3.2010 v Malenovicích se bubeníci probojovali do kola celostátního, které se uskuteční ve čtvrtek 15.4. 2010 v Liberci.

Ve školním roce 2009/2010 bude absolvovat žák David Mrázek (4. ročník / prvního stupně).

Jan Horák, František Kolařík a Tibor Měrka nacvičují tří větou skladbu pro bicí soupravu a dvě bicí sestavy. Vystoupí s ní ve školním kole a okresním kole soutěže ZUŠ. Dostanou - li od poroty dostatečný počet bodů, mají možnost projevit svůj um v kole krajském, popřípadě celostátním. Budeme jim držet palce.

28.12.2009 natáčí formace Tibor Měrka, František Kolařík a Jan Horák soutěžní skladbu
,, Pensive Drummer" ve studiu www. studiopantheon.cz
Kamera a střih
Ivan Číhal
Zvuk
Hanz Sedlář
Režie
Robert Bakala

2.3.2010 proběhlo krajské kolo národní soutěže v komorních hrách. Seskupení třídy bicích nástrojů se soutěže zúčastní. Přejeme úspěch.[B]